Vienintelis svarbiausias matuoklis ir saugumo garantas važiuojant motociklu  yra jūsų akys, o tai, kaip jūs jsd naudojate, gali smarkiai paveikti jūsų važiavimą. Įdomu tai, kad regėjimas dažnai yra įtemptas iš technikos požiūrio, tačiau tinkamai naudoti savo akis gali būti vienas iš labiausiai reikšmingų dalykų, kuriuos galite padaryti dėl savo saugumo.

Regėjimo įtaka kelyje

Jūsų akys turi didelę įtaką motociklo keliavimo krypčiai; jos yra jūsų sprendimus priimantys asmenys, kaip elgtis su situacija ateityje, o tai, kaip jūs juos naudojate jas, gali žymiai pakeisti jūsų suvokimą apie greitį.

Pradėkime nuo to, ką mes visi išgirdome iš karto ir vėl: Pažvelkite ten, kur norite, kad motociklas važiuotų. Tai dažnai sakoma, nes jūsų motociklas seka liniją, kuri matosi tau iš akių taško, į kurį orientuosis. Akių sukimas yra dažnu atveju bendras veiksmas su kūno padėties pakreipimu. Tai yra priežastis, dėl kurios patyrę „raiteliai“ ir lenktynininkai nuolat skenuoja ir daugiausia dėmesio skiria vizualizacijoms ir daiktams, kurie yra toli į priekį, o ne tik priekyje.

Tas pats pasakytina ir apie situacijas, susijusias su važiavimo trasoje ar žvyro keliais. Mes visi matėme vaizdo įrašus apie vairuotojus, kurie buvo užfiksuoti dėl pavojaus, sukelto prieš juos. Jie buvo priversti nukreipti savo transporto priemonę įvairiais evakuavimo keliais. Tie vairuotojai galėjo susidurti ir su tiesiogine pavojaus situacija, bet sugebėjo ieškoti alternatyvių būdų viena akių reakcijos ir kūno judesių pagalba.

Čia dar viena priežastis, kuri daro didelę įtaką saugumui: įsivaizduokite, kad važiuodamas tiesiai kelyje, važiuojate ties 100 km / h greitkeliu. Kaip greitai tai atrodo jums? Daug greičiau, nei jūs iš tikrųjų jaučiate. Dabar įsivaizduokite tą patį scenarijų, tačiau akys yra pritvirtintos prie horizonto. Jaustumėte skirtumą? Kuo toliau jūsų akys žiūri tuo lėtesnis bus jūsų greitis ir didesnis reakcijos laikas. Tai padeda sumažinti greičio baimės veiksnį ir atlaisvinti, jūsų galvoje skirtą dėmesį, bei naudoti kitur arba praktikuojant kitus saugaus važiavimo metodus.

Periferinės regos mokymas

Kitą kartą, kai važiuojate, pažiūrėkite, kur žiūrės jūsų akys. Jei pastebėsite, kad sutelkiate dėmesį tik į tai, kas yra priešais jus, ar kad jūs užfiksuosite artėjančias kliūtis ar objektus, praktiškai tiesiog nukreipkite akis nuo jų. Be jokios abejonės šis patarimas galioja tik keleiviams. Pasirinkite taškus, kurie yra pakankamai toli, kad sulėtintumėte greičio suvokimą, bet ne per toli, kur jūs negalite pamatyti kelio tiesiai priešais su jūsų periferine vizija. Būtinai nuolat ieškokite ieškant naujų taškų greičio įvertinimui.

Visa tai yra periferinės regos mokymas. Pažiūrėkite į tai, kas anksčiau buvo jūsų pagrindinis dėmesys, tačiau gali būti sunkiausia dalis, tačiau tai tik laiko ir praktikos, kad įveiktume šį nenatūralų jausmą. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, – praktikuoti šias technologijas saikingai, kol jos yra antrosios prigimties.

Jūsų akys yra keletas stipriausių įrankių, o jų tinkamas naudojimas gali pagerinti jūsų važiavimą ir saugumą gatvėje ir trasoje.