Prasidėjus vasaros sezonui suaktyvėja ir padidėja motociklininkų gretos mieste. Vis daugiau ir daugiau lietuvių motociklus perka kaip laisvalaikio leidimo būdą bei papildomą transporto priemonę. Įsigijus bet kokio tipo motociklą, svarbu nusipirkti ir tinkamą aprangą bei apsaugas, kurios yra privalomos važinėjant šia transporto priemone. Šiame straipsnyje apžvelgsime kokia turi būti saugi motociklininkų apranga ir kokius papildomus aksesuarus ir priedus rekomenduotina turėti šalia jos.

Saugumas – svarbiausias motociklininkų aprangos kriterijus

Tinkamai pasirinkta apranga gali išgelbėti jūsų gyvybę. Žmogaus skeletas yra itin trapus bet kokiems smūgiams ir sutrenkimams. Važiavimas motociklu yra itin pavojingas, kadangi jūs nesate apsaugotas saugos diržų bei papildomų sutvirtinimų ir oro pagalvių kaip yra automobilyje. Būtent dėl šios priežasties, įvykusio auto įvykio metu jūsų niekas nesaugo, todėl net 50-60 km/h greitis gali būti mirtinas jeigu nedėvėsite apsaugos.

Dauguma motociklininkų aprangų buvo sukurtos atsižvelgiant į rimčiausius auto įvykius, kūno reakciją į nestabilumą bei oro pokyčius važiavimo metu. Tinkama motociklininkų apranga apsaugos nuo per didelio karščio, padidins vairavimo komfortą bei suteiks laisvumo ir patogumo pojūtį už šios transporto priemonės vairo.

Šalmai

 

motociklininkų šalmai

Prieš perkant šalmą, reikia įsitikinti, kad šalmas yra pilnai uždengtas ir neturi tarpų. Jūsų šalmas turi pilnai dengti jūsų galvą, nepaliekant jokios atviros vietos. Atsižvelgiant į mokslininkų studijas ir tyrimus, net 45 procentai tragiškų moto įvykių baigiasi mirtimi būtent dėl to, kad vairuotojo šalmas buvo nesandarus. Šalmas turi būti patogus, lengvas bei nespausti veido ir galvos.

Švarkai

 

motociklininkų švarkai

Švarko pasirinkimas yra lygiai toks pats svarbus kaip ir šalmo. Baikerių švarkai turi uždengti pilnai jūsų viršutinę kūno dalį. Švarkas turi būti prigludęs, bet patogus, nespausti ir nevaržyti jūsų judesių. Motociklininkų švarkai yra gaminami iš odos arba iš tekstilės audinio. Dauguma galvoja, kad tekstilė neapsaugoja jus taip, kaip tai daro oda. Tai yra ne visai tiesa, kadangi aukštos medžiagos tekstilės švarkai yra lygiai tokie pat saugūs kaip oda. Kalbant apie odą, taip šios medžiagos švarkai yra įvardijami kaip itin saugūs, tačiau tobulėjant technologijoms, švarkai iš tekstilės medžiagos niekuo nenusileidžia odai saugumo atžvilgiu. Be jokios abejonės su odiniu švarku įgysite „tikro“ baikerio statusą. Skirtumas taip šių dviejų medžiagų yra tas, kad odos švarkai yra brangesni ir ilgiau laiko, tačiau saugumo kokybė išlieka tokia pati. Iš tekstilės pagaminti švarkai nereikalauja didelio biudžeto aprangai.

Kelnės

 

motociklininkų kelnės

Niekada nerizikuokite važiuoti motociklu su kasdieniais džinsais ar kelnėmis. Jos neapsaugos jūsų nuo galimų sužalojimų. Prieš perkant kelnes įsitikinkite, kad laisvai galite pritūpti, atsisėsti, jaučiatės nesuvaržytas. Pamėginkite su kelnėmis atsisėti ant motociklo, įvertinkite patogumą. Kaip ir švarkai – kelnes galima pirkti pagamintas tiek iš odos tiek ir iš tekstilės. Kelnių saugumą ir kaip ir švarkų žymi CE saugumo sertifikatai ir įvertinimai, paklauskite apie juos pardavėjų.

Batai ir pirštinės

 

motociklininkų batai

Motociklininkų batai įprastai sveria daugiau nei 1,6 kg.  Prieš perkant batus, mažų mažiausiai į ką reiktų atsižvelgti tai: ar batai nėra slidūs, ar yra atsparūs tepalams ir benzinui, ar kojos kulnas ir priekis negali slankioti, kitaip tariant batai negali būti nei per maži, nei per dideli.

Prieš renkantis pirštines reikia patikrinti jų minkštumą ir storumą, kadangi pirmas dalykas kas atsitinka auto įvykio metu, tai su rankomis liečiate žemę, būtent dėl šios priežasties pirštinės turi pilnai apsaugoti ir įtvirtinti jūsų pirštus, riešus bei delnus. Pirštinės yra tokia pati reikšminga saugumo priemonės kaip ir visos kitos, paminėtos anksčiau, todėl būtinai įvertinkite, kad su jomis jaučiate patogiai ir leidžia nevaržo judesių valdant motociklą.

Apibendrinant, tai tik svarbiausios aprangos dalys važiuojant motociklu, tačiau norint užsitikrinti saugumą, privalote važinėti saugiai bei įsigyti, jeigu yra poreikis, papildomų apsaugų. Svarbiausia važinėkite saugiai ir neviršykite leistino greičio, kitaip jokia motociklininkų apranga negalės jums padėti.