Motociklo eksploatavimas turi skirtingus vertinimus nei automobilio; tačiau kelio įstatymai taikomi visiems vairuotojams vienodai. Nuoseklus ugdymas, eismo taisyklių ir pagrindinio sveiko proto požiūrio derinimas gali padėti ilgą laiką sumažinti motociklų nelaimingų atsitikimų skaičių per metus.

Atlikite šiuos saugaus važinėjimo patarimus:

 • Visada dėvėkite šalmą su veido apsauga arba apsauginius akinius.

Šalmas yra geriausias būdas apsaugoti nuo stiprių galvos traumų. Motociklininkas, kuris nešioja šalmą, penkis kartus dažniau gali patirti kritinę galvos traumą.

 • Dėvėkite tinkamą aprangą.

Įsitikinkite, kad dėvite apsaugines priemones ir drabužius, kurie sumažins sužalojimų skaičių nelaimingo atsitikimo ar slydimo atveju. Dėvėkite odinius drabužius, batus su nerūdijančiomis padais ir pirštines, kad galėtų apsaugoti jūsų kūną nuo sunkių sužalojimų. Apsvarstykite galimybę pritvirtinti atspindinčią juostelę savo drabužiams, kad kiti vairuotojai jus lengviau matytų.

 • Laikykitės eismo taisyklių.

Laikykis greičio apribojimo; kuo greičiau važiuosi, tuo ilgesnis stabdymo kelias. Atkreipkite dėmesį į vietos eismo ir kelio taisykles.

 • Važiuokite atsargiai.

Negalima manyti, kad vairuotojas jus mato, nes beveik du trečdalius visų motociklų avarijų sukelia vairuotojas, pažeidžiantis motociklininko teisę eisme. Jūs visada turėtumėte važiuoti su įjungtais savo žibintais; pasitraukti, jei reikalauja to situacija iš vairuotojo aklosios vietos; gerokai anksčiau pranešti apie bet kokius krypties pasikeitimus; ir žiūrėkite, kaip eisme dalyvauja kiti automobiliai.

 • Išmėginkite savo važiavimo įgūdžius dienos metu.

Atlikite oficialią važiavimo mokymo programą pas instruktorių, kad galėtumėte tobulinti važiavimo techniką ir sustiprinti savo gatvių motociklininko žinias

 • Nevairuokite išgėrę.

Negalima gerti alkoholinių gėrimų ir tuomet važiuoti, galite pakenkti sau ir kitiems. Be to, nuovargis ir mieguistumas gali pakenkti jūsų sugebėjimui reaguoti, todėl įsitikinkite, kad važiuodami keliu jūs gerai pailsėjote.

 • Pasiruošimas važiuoti.

Patikrinkite, ar jūsų motociklas tinka keliui. Tai yra toks pat svarbus dalykas, kaip ir saugiai važiuoti. Jei jūsų motocikle kažkas bus negerai, jums naudinga išsiaiškinti prieš pradedant važiuoti keliu. Norėdami įsitikinti, ar jūsų motociklas yra geros darbo, patikrinkite:

Padangos. Patikrinkite, ar nėra įtrūkimų, iškyšų ar protektoriaus nusidėvėjimo požymių (žemas padangų slėgis arba bet kokie defektai gali sukelti prapūtimą).

Po motociklu: ieškokite benzino ar dujų nuotėkio požymių.

Priekiniai žibintai, užpakaliniai žibintai ir signalai: didelių ir mažų sijų bandymas (įsitikinkite, kad veikia visi žibintai)

Hidrauliniai ir aušinimo skysčiai: lygis turėtų būti tikrinamas kas savaitę

Kai remontuosite motociklą, atlikite šiuos patikrinimus:

 • Sankaba ir droselis: įsitikinkite, kad jie veikia sklandžiai (droselis turi atsilaisvinti, kai jis atleidžiamas.
 • Veidrodžiai: išvalykite ir sureguliuokite visus veidrodžius, kad užtikrintumėte ryškiausią žiūrėjimą.
 • Stabdžiai: išbandykite priekinius ir galinius stabdžius (kiekvienas stabdys turėtų stabdyti itin gerai)
 • Garsinis signalas: patikrinkite garso signalą ar veikia.

Kurkite video blogas ar savo dienoraščius. Kurkite asmeninius tinklaraščius, dalinkitės pamokomis ir kita reikalinga informacija su kitais šios transporto priemonės mylėtojais. Jeigu neturite susikūrę tinklapio, apsilankykite www.addad.lt, jie padės jums jį įrengti ir paruošti tinkamam naudojimui ateityje.