Kategorija

Saugus kelyje

Akių svarba kelyje, periferinė rega

Vienintelis svarbiausias matuoklis ir saugumo garantas važiuojant motociklu  yra jūsų akys, o tai, kaip jūs jsd naudojate, gali smarkiai paveikti jūsų važiavimą. Įdomu tai, kad regėjimas dažnai yra įtemptas iš technikos požiūrio, tačiau tinkamai naudoti savo akis gali būti vienas iš labiausiai reikšmingų dalykų, kuriuos galite padaryti dėl savo saugumo.

Regėjimo įtaka kelyje

Jūsų akys turi didelę įtaką motociklo keliavimo krypčiai; jos yra jūsų sprendimus priimantys asmenys, kaip elgtis su situacija ateityje, o tai, kaip jūs juos naudojate jas, gali žymiai pakeisti jūsų suvokimą apie greitį.

Pradėkime nuo to, ką mes visi išgirdome iš karto ir vėl: Pažvelkite ten, kur norite, kad motociklas važiuotų. Tai dažnai sakoma, nes jūsų motociklas seka liniją, kuri matosi tau iš akių taško, į kurį orientuosis. Akių sukimas yra dažnu atveju bendras veiksmas su kūno padėties pakreipimu. Tai yra priežastis, dėl kurios patyrę „raiteliai“ ir lenktynininkai nuolat skenuoja ir daugiausia dėmesio skiria vizualizacijoms ir daiktams, kurie yra toli į priekį, o ne tik priekyje.

Tas pats pasakytina ir apie situacijas, susijusias su važiavimo trasoje ar žvyro keliais. Mes visi matėme vaizdo įrašus apie vairuotojus, kurie buvo užfiksuoti dėl pavojaus, sukelto prieš juos. Jie buvo priversti nukreipti savo transporto priemonę įvairiais evakuavimo keliais. Tie vairuotojai galėjo susidurti ir su tiesiogine pavojaus situacija, bet sugebėjo ieškoti alternatyvių būdų viena akių reakcijos ir kūno judesių pagalba.

Čia dar viena priežastis, kuri daro didelę įtaką saugumui: įsivaizduokite, kad važiuodamas tiesiai kelyje, važiuojate ties 100 km / h greitkeliu. Kaip greitai tai atrodo jums? Daug greičiau, nei jūs iš tikrųjų jaučiate. Dabar įsivaizduokite tą patį scenarijų, tačiau akys yra pritvirtintos prie horizonto. Jaustumėte skirtumą? Kuo toliau jūsų akys žiūri tuo lėtesnis bus jūsų greitis ir didesnis reakcijos laikas. Tai padeda sumažinti greičio baimės veiksnį ir atlaisvinti, jūsų galvoje skirtą dėmesį, bei naudoti kitur arba praktikuojant kitus saugaus važiavimo metodus.

Periferinės regos mokymas

Kitą kartą, kai važiuojate, pažiūrėkite, kur žiūrės jūsų akys. Jei pastebėsite, kad sutelkiate dėmesį tik į tai, kas yra priešais jus, ar kad jūs užfiksuosite artėjančias kliūtis ar objektus, praktiškai tiesiog nukreipkite akis nuo jų. Be jokios abejonės šis patarimas galioja tik keleiviams. Pasirinkite taškus, kurie yra pakankamai toli, kad sulėtintumėte greičio suvokimą, bet ne per toli, kur jūs negalite pamatyti kelio tiesiai priešais su jūsų periferine vizija. Būtinai nuolat ieškokite ieškant naujų taškų greičio įvertinimui.

Visa tai yra periferinės regos mokymas. Pažiūrėkite į tai, kas anksčiau buvo jūsų pagrindinis dėmesys, tačiau gali būti sunkiausia dalis, tačiau tai tik laiko ir praktikos, kad įveiktume šį nenatūralų jausmą. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, – praktikuoti šias technologijas saikingai, kol jos yra antrosios prigimties.

Jūsų akys yra keletas stipriausių įrankių, o jų tinkamas naudojimas gali pagerinti jūsų važiavimą ir saugumą gatvėje ir trasoje.

Padarykite pirmenybę saugumui!

Motociklo eksploatavimas turi skirtingus vertinimus nei automobilio; tačiau kelio įstatymai taikomi visiems vairuotojams vienodai. Nuoseklus ugdymas, eismo taisyklių ir pagrindinio sveiko proto požiūrio derinimas gali padėti ilgą laiką sumažinti motociklų nelaimingų atsitikimų skaičių per metus.

Atlikite šiuos saugaus važinėjimo patarimus:

 • Visada dėvėkite šalmą su veido apsauga arba apsauginius akinius.

Šalmas yra geriausias būdas apsaugoti nuo stiprių galvos traumų. Motociklininkas, kuris nešioja šalmą, penkis kartus dažniau gali patirti kritinę galvos traumą.

 • Dėvėkite tinkamą aprangą.

Įsitikinkite, kad dėvite apsaugines priemones ir drabužius, kurie sumažins sužalojimų skaičių nelaimingo atsitikimo ar slydimo atveju. Dėvėkite odinius drabužius, batus su nerūdijančiomis padais ir pirštines, kad galėtų apsaugoti jūsų kūną nuo sunkių sužalojimų. Apsvarstykite galimybę pritvirtinti atspindinčią juostelę savo drabužiams, kad kiti vairuotojai jus lengviau matytų.

 • Laikykitės eismo taisyklių.

Laikykis greičio apribojimo; kuo greičiau važiuosi, tuo ilgesnis stabdymo kelias. Atkreipkite dėmesį į vietos eismo ir kelio taisykles.

 • Važiuokite atsargiai.

Negalima manyti, kad vairuotojas jus mato, nes beveik du trečdalius visų motociklų avarijų sukelia vairuotojas, pažeidžiantis motociklininko teisę eisme. Jūs visada turėtumėte važiuoti su įjungtais savo žibintais; pasitraukti, jei reikalauja to situacija iš vairuotojo aklosios vietos; gerokai anksčiau pranešti apie bet kokius krypties pasikeitimus; ir žiūrėkite, kaip eisme dalyvauja kiti automobiliai.

 • Išmėginkite savo važiavimo įgūdžius dienos metu.

Atlikite oficialią važiavimo mokymo programą pas instruktorių, kad galėtumėte tobulinti važiavimo techniką ir sustiprinti savo gatvių motociklininko žinias

 • Nevairuokite išgėrę.

Negalima gerti alkoholinių gėrimų ir tuomet važiuoti, galite pakenkti sau ir kitiems. Be to, nuovargis ir mieguistumas gali pakenkti jūsų sugebėjimui reaguoti, todėl įsitikinkite, kad važiuodami keliu jūs gerai pailsėjote.

 • Pasiruošimas važiuoti.

Patikrinkite, ar jūsų motociklas tinka keliui. Tai yra toks pat svarbus dalykas, kaip ir saugiai važiuoti. Jei jūsų motocikle kažkas bus negerai, jums naudinga išsiaiškinti prieš pradedant važiuoti keliu. Norėdami įsitikinti, ar jūsų motociklas yra geros darbo, patikrinkite:

Padangos. Patikrinkite, ar nėra įtrūkimų, iškyšų ar protektoriaus nusidėvėjimo požymių (žemas padangų slėgis arba bet kokie defektai gali sukelti prapūtimą).

Po motociklu: ieškokite benzino ar dujų nuotėkio požymių.

Priekiniai žibintai, užpakaliniai žibintai ir signalai: didelių ir mažų sijų bandymas (įsitikinkite, kad veikia visi žibintai)

Hidrauliniai ir aušinimo skysčiai: lygis turėtų būti tikrinamas kas savaitę

Kai remontuosite motociklą, atlikite šiuos patikrinimus:

 • Sankaba ir droselis: įsitikinkite, kad jie veikia sklandžiai (droselis turi atsilaisvinti, kai jis atleidžiamas.
 • Veidrodžiai: išvalykite ir sureguliuokite visus veidrodžius, kad užtikrintumėte ryškiausią žiūrėjimą.
 • Stabdžiai: išbandykite priekinius ir galinius stabdžius (kiekvienas stabdys turėtų stabdyti itin gerai)
 • Garsinis signalas: patikrinkite garso signalą ar veikia.

Kurkite video blogas ar savo dienoraščius. Kurkite asmeninius tinklaraščius, dalinkitės pamokomis ir kita reikalinga informacija su kitais šios transporto priemonės mylėtojais. Jeigu neturite susikūrę tinklapio, apsilankykite www.addad.lt, jie padės jums jį įrengti ir paruošti tinkamam naudojimui ateityje.

© 2023 CoffeeRacers.lt — Sistema: WordPress

Tema: Anders NorenĮ viršų ↑